Viimasel ajal on klientide seas palju segadust seoses kahe täiesti erineva karvatehnika teostamise meetodiga, mis on meie stuudios kõige populaarsemad: HairStrokeS karvatehnika ja microblading. Mõlema protseduuri jaoks kasutame samu pigmente. Püsivuse osas neil märkimisväärset vahet ei ole. Microblading tehakse kergelt sügavamale, seega microbladingu kulumine võib võtta väheke kauem aega, kuid pigem sõltub püsivuse erinevus siinkohal rohkem kliendi naha eripäradest kui tehnikast. Mõlema puhul on tegemist püsimeigiga. Siiski on tegu väga erinevate protseduuridega.
HairStrokeS:
1. Protseduur teostatakse püsimeigimasinaga.
2. Pigment sisestatakse naha alla ja pigmendi kadu paranemisel on oluliselt väiksem, kui microbladingu puhul.
3. Paranenud tulemus on kergemini aimatav st paranenud tulemus on sarnasem värskele tulemusele.
4. Kulub ajas ühtlasemalt.
5. Protseduur on vähem valus.
6. Trauma nahale on väiksem.
7. Vajab vähem ja harvem retouch`i.
8. Paranenud karvad on pehmemad ja hajusamad, kui microbladingul.
9. Sobib kõigile nahatüüpidele!!!
10. Protseduuri kestus on pikem ( 2,5-3 h).
11. Nõuab tehnikult suuremaid oskusi ja kindlamat kätt.

Microblading:
1. Protseduur teostatakse spetsiaalse mikroteraga
2. Protseduuri käigus tehakse naha pealmisesse kihti karva imiteerivad mikrolõiked, mis täidetakse pigmendiga. Pigment jääb naha pinnale ja paranemise käigus on pigmendi kadu suurem.
3. Värske tulemus on oluliselt tumedam kui paranenud tulemus.
4. Vajab kindlasti peale esmast protseduuri retouch protseduuri.
5. Karvad võivad jääda paranedes “hakkima”
6. Paranenud karvad on peenemad, tervamad ja “crispy”-imad.
7. Sobib ainult teatud nahatüüpidele.
8. Protseduuri kestus on lühem (1,5-2 h)
9. Protseduur on võrreldes HairStrokeS tehnikaga valulikum.

Nii nagu ka mina, alustavad väga paljud tehnikud oma püsimeigikarjääri microbladingust. Microbladingu koolitused on lühemad ja soodsamad ning microbladinguga alustamine ei nõua kuigi suuri investeeringuid, sest pole vaja ka masinat. Lisaks on teraga joonte tõmbamine alustavale tehnikule oluliselt lihtsam, kui vibreerivat nõela nahas vaikselt edasi liikudes ühtlasel sügavusel hoida. Microbladingu tegemine ongi suhteliselt nagu pliiatsiga joonte tõmbamine – seda on lihtne kiiresti käppa saada. Ilmselt on ka see üks põhjustest, miks microbladingu artiste viimastel aastatel nagu seeni peale vihma juurde tuleb.
Masinkarvatehnikad nõuavad juba kindlamat kätt ja suuremat kogemust. Seepärast tihti püsimeigi baaskoolitustel karvatehnikat ei õpetatagi. Pigem oodatakse, et õpilane saab hajutustehnikatega masinatunnetuse kätte ja läheb siis täiendkoolitusele, kus keerukamaid trikke ehk karvatehnikaid õppima hakatakse. Microbladingu teostamine on oma olemuselt niipalju lihtsam, et korraldatakse baaskoolitusi, kus õpilane ei pea omama mitte mingit varasemat kokkupuudet püsimeigivaldkonnaga. Nii oli ka minuga. Minu karjäär sai alguse microbladingu baaskoolitusest.
HairStrokeS karvatehnika hind on MyBrows Stuudios mõnevõrra kallim, sest tegu on oluliselt arenenuma ja moodsama tehnikaga, mille tegemine nõuab tehnikult palju suuremaid oskusi ja kogemusi. Lisaks koolitustele, masinatele jm investeeringutele nõuab HairStrokes karvatehnika protseduuri teostamine ka oluliselt rohkem aega, kui microblading. Ja ei saa mainimata jätta, et paljudel klientidel ei ole vaja retouch protseduuri, mistõttu HairStrokeS karvatehnika võib nende jaoks kujuneda isegi soodsamaks kui microblading.
Ma ei taha öelda, et üks on parem, kui teine. Siiski HairStrokeS tehnikal on minu arvates palju eeliseid. Suurim eelis on minu arvates see, et see sobib kõikidele skandinaavia nahatüüpidele. Microblading sai alguse Aasiast, kus inimestel on palju paksem ja elastsem nahk kui meil, eurooplastel. Tänu HairStrokeS tehnikale saavad karvatehnika nüüd ka kliendid, kellele varem tegin ebasobiva naha tõttu puuderkulmud. Samas, kui kliendil on ideaalne nahk, mis võimaldab microbladingut ja kulmude karvakasv on hea, siis microblading on suurepärane lahendus “aukude” täitmiseks ja tiheduse lisamiseks.
Meie klientide soovid ja eelistused on erinevad. Meie oleme siin, et aidata Sul leida endale just see kõige sobivam tehnika. Siiski on väga oluline, et oleksid enne protseduurile tulekut teadlik, mida Sa täpselt tegema tuled. Uuri enne protseduuri erinevate tehnikate olemuse kohta. Ole teadlik, mida need protseduurid endast kujutavad. Mulle on tulnud microbladingusse klient, kes arvas, et hakkan talle karvu naha külge liimima. Võite ainult ette kujutada, milline oli tema šokk, kui hakkasin hoopis teraga jooni “lõikuma”. Viige ennast piisavalt kurssi, googeldage, lugege meie kodulehte. Mida paremini Sa tead, mida Sa tahad, seda suurema tõenäosusega saadki täpselt sellise tulemuse, mille üle oled õnnelik ja uhke.

Peatsete kohtumisteni
Teie Triin