Seda küsimust küsitakse viimasel ajal nii tihti, et otsustasin vastuse põhjalikult kirja panna.

Põhiline asi, mis rasedatele ja imetavatele emadele püsimeiki ei tehta on allergilise reaktsiooni tekkimise võimalus beebil. Tuimestites kasutatavad toimeained on allergeensed ja emad ju ei tea, kas nende beebidel on tuimesti vastu allergia või ei. Püsimeik ei ole koht, kus seda testida.

Eile jõudis mul vesteldes ühe ilumeditsiini valdkonnas tegeleva kliendiga kohale, et inimesed ei mõista „allergilise reaktsiooni“ tegelikku tähendust. Sellesse suhtutakse, kui millessegi tühisesse. Allergilised reakstioonid on erinevad- on leebemaid aga ka  väga raskeid reaktsioone. Suur enamus reakstioone on meie mõistes tühised: punetus, kerge paistetus, vesine nina jne (võtad Syrtekit ja korras). Aga mis siis, kui beebil peaks tekkima anafülaktiline šokk tugeva allergilise reaktsiooni tagajärjel? See on ülimalt väike võimalus, et selline asi juhtub, aga kui see juhtub, siis see on eluohtlik.

Seega, kui oled rase, siis protseduuri on võimalik teha ainult ilma tuimestita. Inimeste valuläved on erinevad- osad saavad sellega ilma probleemideta hakkama, teised aga peavad protseduuri pooleli jätma, sest lihtsalt ei kannata valu välja.

Imetamise puhul on lood nii, et juhul, kui Sa saad beebi jätta imetamata 24 tunniks peale protseduuri, siis minu poolt on roheline tuli ka tumestiga protseduuri tegemisele.

Millega tuleb kindlasti arvestada on veel see, et raseduse ja imetamise ajal on kehas suured hormonaalsed muutused, mis võivad, aga ei pruugi, mõjutada pigmendi kinnitumist.

Kokkuvõtteks soovitan rasedatel veel oodata ja imetavatel emadel mõelda, kas neil on ikka neid kulme kohe vaja või kannataks mõned kuud veel oodata 🙂

 

T.Ley