Kas oled mõelnud, mis ühe tegija juures maksavad kulmud 100€ ja teise juures 400€? Kliendid küsivad minult tihti, et mis põhjustel on erivatel tegijatel nii erinevad hinnad? Ja mis on üldse protseduuride omahind? Mille põhjal tegijad hinnastavad protseduure?

Microbladingu ja püsimeigi protseduuride omahind on marginaalne võrreldes sellega, mida küsime klientidelt. Hinnad varieeruvad Eesti turul 100€- 400€-ni protseduuri eest . Maailma mõistes on Eesti hinnad tegelikult nii odavad, et mulle on kliente tulnud Austraaliast, sest kvaliteene töö Aussis on nii kallis, et neile on soodsam korra Eestisse sõita. Teenuse omakulu ei ületa tavaliselt 40€ protseduuri kohta- seda ka kõige uuemate ja kvaliteetsemate töövahendite korral. Mille järgi kujuneb siis hind?

Esimese asjana toon välja riskiteguri. Koolitused ei ole odavad- tavaliselt jäävad baaskoolituste hinnad 2000-3000€ kanti. Koolituse läbinutest hakkavad reaalselt teenust pakkuma ca 5-10%. Peale seda tuleb hulganisti harjutada, selle eest tegija raha ei saa- see aeg tuleb leida oma vabast ajast ja tavaliselt saavad selle aja jooksul kõik sõbrad ja pereliikmed, kelle vähegi nõusse saad, endale uued kulmud, silmad või huuled J.

Selleks, et püsida konkurentsis ja olla kursis uusimate trendidega ning pakkuda oma klientidele parimat teenust, on vajalik käia regulaarselt täiendkoolitustel (loe: iga paari kuu tagant), mille hinnad jäävad 500-1000€ vahemikku. Tavaliselt tuleb sõita välismaale, seega ,lisanduvad ka reisikulud. Näiteks meie oma Julia Saar, kelle juures ka mina püsimeiki õppimas käisin, koolitab ennast iga paari kuu tagant erinevates maailma paikades. Tema puhul ei ole ebatavaline sõita korraks Hiinasse, et omandada mõned uued nipid püsimeigivaldkonnas.

Microbladinguga alustamine on odav, ei ole vaja soetada kallist masinat. Püsimeigi masinate hinnad on vahemikus 100- 10 000€. Võin omast kogemusest öelda, et alla 2500€ masina peale pole mõtet kulutada, siis ostad nagunii paari kuu pärast uue ja kallima J. Ehk siis püsimeigiga alustamiseks tuleb arvestada umbes 5000€- 6000€ investeeringuga ja sealjuures tuleb arvestada, et on reaalne võimalus, et see raha ei teenigi ennast tagasi. Kui mõtlen tagasi microbladingu baaskoolitusele, kus lisaks minule osales 4 tüdrukut ja püsimeigi baaskoolitusele, kus osales veel 2, siis mina olen neist kõigist ainuke, kes hoo sisse sai.

Üpris arvestatavad on turunduskulud. Püsimeigimaailmas meil ei kujune püsiklientuuri. Pidevalt on vaja jõuda uute klientideni, sest enda omi näed 1-2 aasta tagant. Alustades võib arvestada, et turunduskulud on suured, sest mitte keegi ei tea sind ja sa pead ennast kuidagi nähtavaks tegema. Olenevalt, mis turunduskanaleid kasutada võib ka turunduse peale arvestada vähemalt 500€ kuus. Siin peavad sul muidugi olema ka juba piisavalt head tööd, sest  halba tööd turundades lihtsalt turunduskampaania sulle klienti ei too.

Alustavad tegijad ei tee tavaliselt kuigi suuri kulutusi rendipinna peale. Nad lihtsalt ei saa seda endale lubada…veel. Mida suuremaks klientuur muutub, seda enam tekib vajadus parema pinna järele, sest püsimeik on ikkagi suhtelislt ekslusiivne teenus. Eriti edukad tegijad ostavad endale oma pinna, mina piirdun hetkel veel 600€/ kuus rendipinnaga, mis näiteks minu teenuse omahinnale lisab peaaegu 10€ kliendi kohta.

Siis hakkab katsetamise periood. Hakatakse katsetama erinevaid pigmente, järelhooldusprodukte, fiksaatoreid, nõelu, terasid jm tööga seonduvad, katsetamine on tavaliselt üpris kulukas, sest enamik ostetud asju jääb lõpuks lihtsalt seisma. Selleks, et oleks rahalisi vahendid katsetada, on vaja kliente, seega paljud tegijad sellesse faasi ei jõuagi. Minul on kõige suuremad katsetuslikud ostuseiklused on kuu lõikes maksma läinud ligi 1000€ ja kindlasti leidub minust veel entusiastlikumaid katsetajaid 😀

Kui mina vaatan erinevaid tegijaid ja nende hinnakirju, siis tundub mulle, et hind on otseses korrelatsioonis järjekorra pikkusega ehk nõudlusega tegija töö järele. Eestis tegijad, kellel on järjekorrad 3-6 kuud küsivadki ca 350€ püsikulmude eest  (mis on väga vähe võrreldes muu maailmaga), sest inimesed on nõus JUST NENDE töö eest maksma sellist hinda. Need kelle juurde võid aja saad juba samal nädalal küsivad töö eest 50-100€. Tegijad, kelle järjekord ulatub kuudesse on pidanud sinna jõudmiseks väga palju tööd tegema, neil on loomulikku annet ja hea silm. Neil on suurepärased tööd ja suur kogemus ja nad on hinna, mida nad küsivad, enda pühendumise ja tööga välja teeninud. Enda silmalineri lasin teha Oksana Martynenko`l. Ootasin järejekorras 3 kuud Ta küsis selle eest 260€ ja maksin selle rõõmuga, sest ma tahtsin, et JUST TEMA TEEKS mulle selle laineri, vahet ei ole mis see maksab, tahtsin ainult Oksanat 😀 Kulmud teen endale edaspidi ainult mina ise ja huuled…hmmm… ilmselt läheksin jällegi O. Martynenko juurde, olen lihtsalt fänn.

Lisaks hakkavad klientuuri kasvades lisanduma kulud raamatupidajale, assistendile jt koostööpartneritele nt fotograafid, it-spetsid, turundustegelased jms. Lisanduvad veel kulud, mis lähevad vajamineva aparatuuri pideva uuendamise peale: parem püsimeigimasin, parem lamp, parem klienditool (need toolid maksavad kuni 5000€, WOW!, ma pidin pikali kukkuma, kui neid hindu nägin 😀  ), parem telefon, et paremaid pilte saada, lisaks stuudiosisustus, mida tahaks pidevalt mõnusamaks muuta.

Loomulikult on turul ka ebaõiglast hinda küsivaid tegelasi. See on juba teie enda tunnetamise küsimus, kas hind, mida nad küsivad on õiglane või saaksite te mujalt sama hinna eest suuremat väärtust.

 

T.Ley