Mis on Püsimeik

Püsimeik ehk mikropigmentatsioon ehk kosmeetiline tätoveerimine on meetod, millega teostatakse kauakestvat igapäevast meiki. Tavaliselt tehakse püsimeiki kulmudele, silmadele ja huultele. Töö teostamsieks kasutatakse spetsiaalseid tehnikaid ja spetsiaalselt püsimeigi jaoks välja töötatud pigmente. Püsimeik on mugav ja pikaajaline alternatiiv igapäevasele meikimisele. Tulemus püsib 1-3 aastat ja püsivus oleneb peamiselt kasutatud pigmentide tugevusastmest ja kliendi nahatüübist.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?

MyBrows`i stuudios on püsimeigi tegemine täiesti ohutu. Kõik nõelad on ühekordsed ja ülejäänud  töövahendid steriilsed või ühekordsed. Püsimeiki tehakse kaasaegse ja kvaliteetse tehnikaga. Püsimeigil puuduvad pikaaegsed kõrvalmõjud. Küll aga võib esineda lühiaegseid kõrvalmõjusid nagu punetus, paistetus ja tundlikkus, mis möödub 2-3 tunniga. Pigmendid, mida kasutame on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ja seetõttu sobivad ka allergikutele.

Kas püsimeigi tegemine on valus?

Püsimeigi tegemine ei ole üldiselt valus. Minu kogemuse põhjal põhjustab valutundlikkust enim mittepiisav väljapuhkamine enne protseduurile tulekut. Kui sa oled magamata või on elus väga stressirohke periood, siis su keha on valule tundlikum. Niisiis, puhka ennast enne püsimeiki tulekut hästi välja ja väldi stressi, siis ei ole Sul suure tõenäosusega ka valus. Siiski, on üksikud inimesed, kes lihtsalt ongi väga valutundlikud. Kui sa peaksid olema üks neist, siis ära muretse-  saame alati kasutada tuimestavat geeli, mis kaotab valu täielikult.

Kui kaua püsimeigi protseduur kestab?

Olenevalt protseduurist läheb aega 1-2,5 tundi.

Kui kaua võtab aega paranemine?

Paranemise kiirus on väga individuaalne sõltudes kliendi naha aktiivsusest ja sellest kuidas klient värske püsimeigi eest hoolitseb. Tavaliselt toimub paranemine 5-10 päevaga.

Milline on järelhooldus peale püsimeigi protseduuri?

Anname Sulle täpsed juhised, kuidas peale protseduuri käituda, et paranememine toimuks kiirelt ja efektiivselt.

Üldine juhend on järgmine:

 1. Väldipüsimeigi piirkonna kokkupuutumist veega, meigiga, kreemidega ja muude nahahooldustoodetega kuni piirkonna koorumiseni. Koorumine võtab aega tavaliselt aega 5-10 päeva.
 2. Väldihigistamajavat trenni kuni piirkonna koorumiseni.
 3. Väldi sauna, spad, ujumistkuni koorumiseni.
 4. Proovimitte magada nägu padjas. Juhul kui Sa ei suuda selili magada, siis kasuta vähemalt siidist padjapüüri.
 5. Ära katsu, kratsija puuduta oma püsimeiki ilma põhjuseta kuni see on koorunud ja paranenud.
 6. Väldipäikest ja solaariumit kuni koorumiseni. Edaspidi kasuta püsimeigi kaitsmiseks SPF50 tooteid.
 7. Huultepüsimeigi puhul väldi esimesed 3 päeva tuliseid ja ka vürtsikaid toite. Teisi toite söö ettevaatlikult, et ei puudutaks huule pinda. Vett võib juua klaasist, aga muid jooke peaks esimesed 3 päeva jooma kõrrega. Huuled kooruvad tavaliselt kiiresti- umbes 5 päevaga.
 8. Väldimeiki ja nahahooldustooteid püsimeigi piirkonnal kuni sinu värske püsimeik on koorunud.
 9. Kannavärskele püsimeigi piirkonnale järelhoolduvahendit vastavalt minu etteantud juhistele. Iga piirkonna järelhooldus on erinev ja erinevate nahatüüpidega on järelhooldus erinev.

Kui kaua püsimeik nahal püsib?

Kulmude püsimeigi normaalne eluiga on 1,5-2 a. Siiski ei ole võimalik ühegi kliendi puhul lõplikku püsivust ette ennustada. Püsivus sõltub näiteks kliendi enda nahatüübist ja kasutatud pigmentide tugevusastmest.
Rasusema naha puhul on püsivus kindlasti lühemaajalisem, kui kuiva naha puhul. Veel mõjutab püsivust näiteks higistamine (väga tihe tugevalt higistav trenn ja saun mõjutab püsivuse aega).  UV-kiirgus tuhmistab püsimeigi pigmenti, nii et päikest võttes tuleb arvestada, et ilma päikesekaitseta kulub pigment kiiremini heledaks.

Kas on inimesi, kellele püsimeik ei sobi?

Levimumad vastunäidustused püsimeigile on:

 • Nahahaigus piirkonnas, kuhu püsimeiki teha soovitakse
 • Kroonilised haigused ägenemisperioodil ja ravi ajal
 • Insuliinist sõltuv diabeet
 • Vähiravi ajal ja onkoloogiliste haiguste korral
 • Kalduvus keloidarmide tekkeks
 • Alkoholi- ja narkootiline joove
 • Dermatiit
 • Autoimmuunhaigused
 • Rasked psüühikahäired
 • Allergia tuimesti vastu
 • Epilepsia
 • Rasedus
 • Kalduvus naha armistumisele (keloidid)
 • Päikesepõletus

Räägi meile alati enne protseduurile tulekut oma kroonilistest haigustest, ravimitest, mida võtad ja allergiatest, et saakime olla kindlad, et Sulle püsimeigi tegemine sobib.

Kas püsimeigi puhul on vaja kordusprotseduuri?

Jah, enamasti on kordusprotseduur on vajalik, et saavutada ideaalne ja kauapüsiv tulemus. Inimeste nahk on erineva aktiivsusega ja erinevad naha piirkonnad võtavad pigmenti vastu erinevalt, seega ei pruugi pigment kogu piirkonnale ühtlaselt jääda. Kordusprotseduuril saab ebaühtlused korrigeerida. Lisaks saab teha korrektuure värvitoonis, -tumeduses ja ka kujus.

Mida Sa peale püsimeigi protseduuri teha ei tohiks?

Selleks, et tulemus jääks maksimaalselt hea, tuleb Sul hoida esimesed 7-10 päeva oma kulmud kuivad ja puhtad. See tähendab, et ei tasu minna ujuma, sauna ja teha intensiivset higistama ajavat treeningut (kerge trenn on lubatud!). Kui tahad oma kulme pesta, siis tee seda minimaalset survet avaldades ja leige veega. Kui kulmud muutuvad kuivaks ja hakkavad sügelema- siis ära mitte mingil juhul süga neid! Parem variant on panna näpp sügeleva koha peale ja avaldada survet, et sügelev tunne ära kaoks. Kui kulmud tunduvad väga kuivad, siis kanna neile õrnalt spetsiaalset kreemi, mille Sulle kaasa anname.

Loobu esimesel nädalal kõhuli magamisest. Eelista selili või külili magamist, et Sa oma kulme magades vastu patja ei hõõruks. Juhul kui selili magamaine ei ole võimalik, siis kasuta siidist padjapüüri.

Kulmude peale võivad tekkida koorikud ja nahatükid. Ära neid puuduta, lase neil ise ära kukkuda. Koorikuid eemaldades võid eemaldada ka osa pigmenti. Tavaliselt on need koorikud praktiliselt nähtamatud ja igapäevatoimetusi ei sega.

Kui tahad koorikute eelmaldumise ajal  kulmudele meiki kanda, siis kasuta ainult kvaliteetset looduslikku mineraalkosmeetikat.

Hea uudis on see, et peale koorikute eemaldumist  võid jälle kõike teha 🙂

Mis juhtub, kui Sa oma tulemusega rahul ei ole?

Kuna oleme oma teenuse kvaliteedis väga kindlad, siis on meil on meil ainsana Eestis KVALITEEDIGARANTII.

Kvaliteedigarantii tähendab meie stuudios seda, et juhul kui Sa ei jää tulemusega peale 2. korrektuurprotseduuri rahule, siis 3. korrigeerimine on TASUTA.

Kui Sa peale 3. Korrigeerimist ikka ei jää rahule ja soovid püsimeigist loobuda, siis eemaldame su püsimeigi TASUTA ja peale eemaldust maksame Sulle raha tagasi.

Meile on kõige olulisem see, et klient tunneks ennast pärast meie juurest lahkumist ilusamana. Tänu pikale kogemusele oskame lihtsasti aru saada, mida klient täpselt soovib ja millised on tema ootused ja lootused.

Enne protseduuri joonistan alati ette täpse sketši, et sa saaksid aru, millise kujuga tulevad su kulmud, lainerid või huuled.

Alles siis, kui me mõlemad oleme nõus, et kuju on ideaalne, asun ma protseduuri teostama.

Kuidas valmistuda püsimeigi protseduuriks?

 1. Vii ennastkurssi. Loe püsimeigi protseduuri kohta, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
 2. Planeeriprotseduur päevale, mil Sa ei pea välja nägema täiuslik. Erinevate inimeste nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib su kulmunahk 2-3 tunni jooksul protseduuri järgselt olla punetav ja paistes.
 3. Äratarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid!
 4. Äratarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi!
 5. Välditretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
 6. Väldipüsimeigipiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut!
 7. Vähemalt 1 nädalenne protseduuri ära kitku oma kulmusid !
 8. Äratule lainerit tegema ripsmepikendustega. Ropsmepikendused tuleb vähemalt 24 h ennem eemaldada.
 9. Kuisul on varem esinenud huulel ohatist, siis enne huulte püsimeiki tulekut  lase perearstil varakult välja kirjutada ohatist ennetava ja pärssiva toimega ravimi retsept, et saaksid vajadusel võimalikult kiiresti ravi alustada. Soovitan Valtrexit.
 10. Vähemalt 1 nädalenne huulte püsimeiki tulekut niisuta oma huuli korralikult niisutava ja toitva huulepalsamiga.
 11. Räägimulle oma allergiatest või kroonilistest haigustest.

Siin ei olnud Sinu küsimusele vastust?

Juhul kui Sa ei leidnud mõnele oma küsimesele siit vastust või soovid rohkem infot meie tegemiste kohta, siis võta julgesti ühendust info@mybrows.ee või kui asjaga on kiire, siis helista julgesti MyBrowsi infotelefonile 562 999 53.

SOOVID TULLA?

Selleks tuleks sul broneerida aeg meie veebilehel.

 • positive review  Perfektse tegija leidmine, kelle tehtud kulme, silmalainerit või huuli järgmised 3-5 aastat kanda, on naistele põhimõtteliselt elulise tähtsusega 😄 Triinu käe all olen saanud laitmatud kulmud, mis retouchi ei vajanud... read more

  Julia Stepchenko Avatar Julia Stepchenko
  12/02/2022

  positive review  Olen oma microblading kulmudega väga rahul ja kiidan tegijat ning kindlasti soovitan ka teistele! Kulmud jäid väga ilusad ja loomulikud ning hommikuse kulmumeigi arvelt saab nüüd uneminuteid juurde.

  Elizabeth Leet Avatar Elizabeth Leet
  23/05/2017

  positive review  Triin tegi mulle ideaalsed kombineeritud tehnikas kulmud. Olen tulemusega väga rahul ja minu My Brows külastus pani ka paljusid tuttavaid püsimeigi peale mõtlema. Soovitan!

  Kaire Kanger Avatar Kaire Kanger
  07/02/2022
 • Hei! Kaisa kujundas täna mulle ideaalsed kulmud microblading tehnikas kerge hajutamisega. Olin küll näinud fotosid tehtud töödest, aga näha seda oma näo peal on väärt kogemus! Kaisa oli väga hooliv... read more

  Ellen Funkner Avatar Ellen Funkner
  18/07/2018

  positive review  Käisin Kaisa juures ja ideaalne !!! Olen ülimalt õnnelik ja rahul oma uute kulmudega ! ??? Soovitan soojalt ?

  Resta Lember Avatar Resta Lember
  07/08/2018

  positive review  Super rahul Kaisa tehtud kulmudega. Lasin teha microbl+shading ja nüüd aasta möödudes retouch, paremat tulemust ei oskaks tahtagi. Tänud Kaisa! 😍

  Jaanika Resik Avatar Jaanika Resik
  24/08/2021
 • positive review  Olen käinud kaks korda kulme tegemas Triinu juures ja olen niii nii rahul. Soovitan kõigile, kellel püsimeigi huvi!

  Triin Taalik Avatar Triin Taalik
  14/02/2022

  positive review  Super lux,käidud ja väga rahul.soovitan samuti kõigile,kes tahavad olla kogu aeg nagu äsja kosmeetiku juurest tulnud

  Kristiina Randväli Avatar Kristiina Randväli
  07/07/2017

  positive review  Otsisin kaua tehnikut🧐Käisin oktoobris 2021 tegemas kulme Triinu juures. Siimaani on tulemus väga hea ja püsinud niii kaua😋Isegi meikar imestas, et kuidas nii kaua püsib 😲 Saladus on - hea... read more

  Kati Rattasepp Avatar Kati Rattasepp
  08/02/2022
 • positive review  Suurepärased naised, kes teevad mida armastavad! Olen käinud nii Kaisa kui Triinu juures, mõlemaga väga rahul! Kindlasti külastan veel 😍

  Merlin Urbla Avatar Merlin Urbla
  07/02/2022

  positive review  Olen väga rahul oma kulmudega, super töö ja meeldiv tegija.

  Veronika Padar Avatar Veronika Padar
  14/03/2018

  positive review  Käisin Kaisa juures huultes ja tulemusega väga rahul. Mulle nii meeldis, kuidas Kaisa ütles, et täna me pettumustega ei tegele ja ta pani 100% täppi. Saite endale ühe püsikliendi juurde 🙂

  Piret Tamm Avatar Piret Tamm
  27/07/2022