Mis on Püsimeik

Püsimeik ehk mikropigmentatsioon ehk kosmeetiline tätoveerimine on meetod, millega teostatakse kauakestvat igapäevast meiki. Tavaliselt tehakse püsimeiki kulmudele, silmadele ja huultele. Töö teostamsieks kasutatakse spetsiaalseid tehnikaid ja spetsiaalselt püsimeigi jaoks välja töötatud pigmente. Püsimeik on mugav ja pikaajaline alternatiiv igapäevasele meikimisele. Tulemus püsib 1-3 aastat ja püsivus oleneb peamiselt kasutatud pigmentide tugevusastmest ja kliendi nahatüübist.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?

MyBrows`i stuudios on püsimeigi tegemine täiesti ohutu. Kõik nõelad on ühekordsed ja ülejäänud  töövahendid steriilsed või ühekordsed. Püsimeiki tehakse kaasaegse ja kvaliteetse tehnikaga. Püsimeigil puuduvad pikaaegsed kõrvalmõjud. Küll aga võib esineda lühiaegseid kõrvalmõjusid nagu punetus, paistetus ja tundlikkus, mis möödub 2-3 tunniga. Pigmendid, mida kasutame on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ja seetõttu sobivad ka allergikutele.

Kas püsimeigi tegemine on valus?

Püsimeigi tegemine ei ole üldiselt valus. Minu kogemuse põhjal põhjustab valutundlikkust enim mittepiisav väljapuhkamine enne protseduurile tulekut. Kui sa oled magamata või on elus väga stressirohke periood, siis su keha on valule tundlikum. Niisiis, puhka ennast enne püsimeiki tulekut hästi välja ja väldi stressi, siis ei ole Sul suure tõenäosusega ka valus. Siiski, on üksikud inimesed, kes lihtsalt ongi väga valutundlikud. Kui sa peaksid olema üks neist, siis ära muretse-  saame alati kasutada tuimestavat geeli, mis kaotab valu täielikult.

Kui kaua püsimeigi protseduur kestab?

Olenevalt protseduurist läheb aega 1-2,5 tundi.

Kui kaua võtab aega paranemine?

Paranemise kiirus on väga individuaalne sõltudes kliendi naha aktiivsusest ja sellest kuidas klient värske püsimeigi eest hoolitseb. Tavaliselt toimub paranemine 5-10 päevaga.

Milline on järelhooldus peale püsimeigi protseduuri?

Anname Sulle täpsed juhised, kuidas peale protseduuri käituda, et paranememine toimuks kiirelt ja efektiivselt.

Üldine juhend on järgmine:

 1. Väldipüsimeigi piirkonna kokkupuutumist veega, meigiga, kreemidega ja muude nahahooldustoodetega kuni piirkonna koorumiseni. Koorumine võtab aega tavaliselt aega 5-10 päeva.
 2. Väldihigistamajavat trenni kuni piirkonna koorumiseni.
 3. Väldi sauna, spad, ujumistkuni koorumiseni.
 4. Proovimitte magada nägu padjas. Juhul kui Sa ei suuda selili magada, siis kasuta vähemalt siidist padjapüüri.
 5. Ära katsu, kratsija puuduta oma püsimeiki ilma põhjuseta kuni see on koorunud ja paranenud.
 6. Väldipäikest ja solaariumit kuni koorumiseni. Edaspidi kasuta püsimeigi kaitsmiseks SPF50 tooteid.
 7. Huultepüsimeigi puhul väldi esimesed 3 päeva tuliseid ja ka vürtsikaid toite. Teisi toite söö ettevaatlikult, et ei puudutaks huule pinda. Vett võib juua klaasist, aga muid jooke peaks esimesed 3 päeva jooma kõrrega. Huuled kooruvad tavaliselt kiiresti- umbes 5 päevaga.
 8. Väldimeiki ja nahahooldustooteid püsimeigi piirkonnal kuni sinu värske püsimeik on koorunud.
 9. Kannavärskele püsimeigi piirkonnale järelhoolduvahendit vastavalt minu etteantud juhistele. Iga piirkonna järelhooldus on erinev ja erinevate nahatüüpidega on järelhooldus erinev.

Kui kaua püsimeik nahal püsib?

Kulmude püsimeigi normaalne eluiga on 1,5-2 a. Siiski ei ole võimalik ühegi kliendi puhul lõplikku püsivust ette ennustada. Püsivus sõltub näiteks kliendi enda nahatüübist ja kasutatud pigmentide tugevusastmest.
Rasusema naha puhul on püsivus kindlasti lühemaajalisem, kui kuiva naha puhul. Veel mõjutab püsivust näiteks higistamine (väga tihe tugevalt higistav trenn ja saun mõjutab püsivuse aega).  UV-kiirgus tuhmistab püsimeigi pigmenti, nii et päikest võttes tuleb arvestada, et ilma päikesekaitseta kulub pigment kiiremini heledaks.

Kas on inimesi, kellele püsimeik ei sobi?

Levimumad vastunäidustused püsimeigile on:

 • Nahahaigus piirkonnas, kuhu püsimeiki teha soovitakse
 • Kroonilised haigused ägenemisperioodil ja ravi ajal
 • Insuliinist sõltuv diabeet
 • Vähiravi ajal ja onkoloogiliste haiguste korral
 • Kalduvus keloidarmide tekkeks
 • Alkoholi- ja narkootiline joove
 • Dermatiit
 • Autoimmuunhaigused
 • Rasked psüühikahäired
 • Allergia tuimesti vastu
 • Epilepsia
 • Rasedus
 • Kalduvus naha armistumisele (keloidid)
 • Päikesepõletus

Räägi meile alati enne protseduurile tulekut oma kroonilistest haigustest, ravimitest, mida võtad ja allergiatest, et saakime olla kindlad, et Sulle püsimeigi tegemine sobib.

Kas püsimeigi puhul on vaja kordusprotseduuri?

Jah, enamasti on kordusprotseduur on vajalik, et saavutada ideaalne ja kauapüsiv tulemus. Inimeste nahk on erineva aktiivsusega ja erinevad naha piirkonnad võtavad pigmenti vastu erinevalt, seega ei pruugi pigment kogu piirkonnale ühtlaselt jääda. Kordusprotseduuril saab ebaühtlused korrigeerida. Lisaks saab teha korrektuure värvitoonis, -tumeduses ja ka kujus.

Mida Sa peale püsimeigi protseduuri teha ei tohiks?

Selleks, et tulemus jääks maksimaalselt hea, tuleb Sul hoida esimesed 7-10 päeva oma kulmud kuivad ja puhtad. See tähendab, et ei tasu minna ujuma, sauna ja teha intensiivset higistama ajavat treeningut (kerge trenn on lubatud!). Kui tahad oma kulme pesta, siis tee seda minimaalset survet avaldades ja leige veega. Kui kulmud muutuvad kuivaks ja hakkavad sügelema- siis ära mitte mingil juhul süga neid! Parem variant on panna näpp sügeleva koha peale ja avaldada survet, et sügelev tunne ära kaoks. Kui kulmud tunduvad väga kuivad, siis kanna neile õrnalt spetsiaalset kreemi, mille Sulle kaasa anname.

Loobu esimesel nädalal kõhuli magamisest. Eelista selili või külili magamist, et Sa oma kulme magades vastu patja ei hõõruks. Juhul kui selili magamaine ei ole võimalik, siis kasuta siidist padjapüüri.

Kulmude peale võivad tekkida koorikud ja nahatükid. Ära neid puuduta, lase neil ise ära kukkuda. Koorikuid eemaldades võid eemaldada ka osa pigmenti. Tavaliselt on need koorikud praktiliselt nähtamatud ja igapäevatoimetusi ei sega.

Kui tahad koorikute eelmaldumise ajal  kulmudele meiki kanda, siis kasuta ainult kvaliteetset looduslikku mineraalkosmeetikat.

Hea uudis on see, et peale koorikute eemaldumist  võid jälle kõike teha 🙂

Mis juhtub, kui Sa oma tulemusega rahul ei ole?

Kuna oleme oma teenuse kvaliteedis väga kindlad, siis on meil on meil ainsana Eestis KVALITEEDIGARANTII.

Kvaliteedigarantii tähendab meie stuudios seda, et juhul kui Sa ei jää tulemusega peale 2. korrektuurprotseduuri rahule, siis 3. korrigeerimine on TASUTA.

Kui Sa peale 3. Korrigeerimist ikka ei jää rahule ja soovid püsimeigist loobuda, siis eemaldame su püsimeigi TASUTA ja peale eemaldust maksame Sulle raha tagasi.

Meile on kõige olulisem see, et klient tunneks ennast pärast meie juurest lahkumist ilusamana. Tänu pikale kogemusele oskame lihtsasti aru saada, mida klient täpselt soovib ja millised on tema ootused ja lootused.

Enne protseduuri joonistan alati ette täpse sketši, et sa saaksid aru, millise kujuga tulevad su kulmud, lainerid või huuled.

Alles siis, kui me mõlemad oleme nõus, et kuju on ideaalne, asun ma protseduuri teostama.

Kuidas valmistuda püsimeigi protseduuriks?

 1. Vii ennastkurssi. Loe püsimeigi protseduuri kohta, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
 2. Planeeriprotseduur päevale, mil Sa ei pea välja nägema täiuslik. Erinevate inimeste nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib su kulmunahk 2-3 tunni jooksul protseduuri järgselt olla punetav ja paistes.
 3. Äratarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid!
 4. Äratarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi!
 5. Välditretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
 6. Väldipüsimeigipiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut!
 7. Vähemalt 1 nädalenne protseduuri ära kitku oma kulmusid !
 8. Äratule lainerit tegema ripsmepikendustega. Ropsmepikendused tuleb vähemalt 24 h ennem eemaldada.
 9. Kuisul on varem esinenud huulel ohatist, siis enne huulte püsimeiki tulekut  lase perearstil varakult välja kirjutada ohatist ennetava ja pärssiva toimega ravimi retsept, et saaksid vajadusel võimalikult kiiresti ravi alustada. Soovitan Valtrexit.
 10. Vähemalt 1 nädalenne huulte püsimeiki tulekut niisuta oma huuli korralikult niisutava ja toitva huulepalsamiga.
 11. Räägimulle oma allergiatest või kroonilistest haigustest.

Siin ei olnud Sinu küsimusele vastust?

Juhul kui Sa ei leidnud mõnele oma küsimesele siit vastust või soovid rohkem infot meie tegemiste kohta, siis võta julgesti ühendust info@mybrows.ee või kui asjaga on kiire, siis helista julgesti MyBrowsi infotelefonile 562 999 53.

SOOVID TULLA?

Selleks tuleks sul broneerida aeg meie veebilehel.

 • positive review  I got extremely good quality and beautiful microblading by Kaisa!?

  Martta Jemina Siidorov Avatar Martta Jemina Siidorov
  11/11/2018

  positive review  Absolutely beautiful eyebrows! I couldn’t have imagined I’d someday have so perfect eyebrows! I recommend My Brows to everyone! ☺️ Niin kauniit kulmat! En olis ikinä uskonut että saan joskus vielä... read more

  Irina Karvonen Avatar Irina Karvonen
  12/09/2018

  positive review  Julgen Kaisat soovitada. Hea käsi ja tore inimene.

  Sandra Davõdov Avatar Sandra Davõdov
  29/10/2018
 • positive review  Must Brows salongist sain maailma ilusamad kulmud. Olen väga õnnelik, et võitsin FB auhinnamängu ja sain katsetada püsimeiki. Olen tulemusega väga rahul, soovitan kõigile � Kindlasti külastan salongi veel �

  Merike Morozov Avatar Merike Morozov
  12/06/2018

  positive review  Tänan Kaisat, kes tegi mulle imelised kulmud. Olen tulemusega väga rahul. Sain just sellised kulmud, mida soovisin. Väga professinonaalne ja kindla käega tegija! Aitäh! Aitäh! 🙂

  Maarja Õis Avatar Maarja Õis
  09/07/2020

  positive review  Olin rahul juba enne retouch'i, aga kui pärast seda lahkusin, olin veel õnnelikum! Super töö, poleks uskunud, et ma kunagi esiteks kaksikud endale kulmudeks saan pluss ka selle, et nad... read more

  Kristi Tamm Avatar Kristi Tamm
  16/03/2018
 • positive review  Minul värskelt tehtud puuderkulmud (detsembris). Kahjuks juhtus, et ei saanud päris kohe infot, et pean kreemitama ja arvan, et selle tõttu ei ole tulemus päris selline nagu ootasin ja iga... read more

  Hei Lika Avatar Hei Lika
  07/02/2022

  positive review  Mina jäin oma kulmudega väga rahule. Ta teab, mis teeb ja teeb seda hästi. Soovitan teda teistelegi!

  Iiris Truu Avatar Iiris Truu
  24/03/2017

  positive review  My Brows on ainuke koht, kuhu ma oma kulmud viin 😀 Alati parim teenindus ja kvaliteet! Triin oskab oma kätega võluda just need kõige sobivamad kulmud. Soovitan soojalt, kes veel... read more

  Annika Kotsar Avatar Annika Kotsar
  08/02/2022
 • Väga hea kogemus, soovitan Triinu kõigile! Sain endale väga ilusad kulmud 🙂

  Kätlin Maisalu Avatar Kätlin Maisalu
  12/03/2017

  positive review  Esiteks pean kindlalt ära mainima, et ma oleks Sind nagu koguaeg teadnud. Ja mis puutub kulmudesse siis ma olen rohkem kui rahul, väga suurepärane töö. Kindlalt järgmine kuu kohtume uuesti... read more

  Viigi Kipper Avatar Viigi Kipper
  20/04/2017

  positive review  jäin rahule ka seekord jälle,Kaisa on supper äge,konkreetne😊

  Astrit Bombul Avatar Astrit Bombul
  21/09/2021