Mis on Püsimeik

Püsimeik on põhimõtteliselt tattoo, aga erinevalt tattoo`st hajub see nahalt paari – kolme aastaga. Püsimeik tehakse võrreldes tattooga oluliselt pindmisemalt ja püsimeigi pigmendid ei sisalda erinevalt tattoo pigmentidest säilitusaineid, mis ei laseks pigmendil hajuda.

Kas püsimeigi tegemine on ohutu?

MyBrows`i stuudios on püsimeigi tegemine täiesti ohutu. Kõik nõelad on ühekordsed ja ülejäänud  töövahendid steriilsed või ühekordsed. Püsimeiki tehakse kaasaegse ja kvaliteetse tehnikaga. Püsimeigil puuduvad pikaaegsed kõrvalmõjud. Küll aga võib esineda lühiaegseid kõrvalmõjusid nagu punetus, paistetus ja tundlikkus, mis möödub 2-3 tunniga. Pigmendid, mida kasutame on kvaliteetsed ja hüpoallergeensed ja seetõttu sobivad ka allergikutele.

Kas püsimeigi tegemine on valus?

Enne püsimeigiprotseduuri kasutame tuimestust, mis tuimestab naha enne protseduuri väga tõhusalt. Tavaliselt on klientidel pigem kõdi, kui valus. Siiski, inimesed on erinevad, ja osadel inimestel võib protseduuri ajal olla mõningast ebamugavustunnet.

Kui kaua püsimeigi protseduur kestab?

Kogu protseduur mahub üldiselt 2h sisse.

Kui kaua võtab aega paranemine? Milline on järelhooldus peale püsimeigi protseduuri?

Paranemise kiirus on väga individuaalne sõltudes kliendi naha aktiivsusest ja sellest kuidas klient värske püsimeigi eest hoolitseb. Tavaliselt toimub paranemine 7-10 päevaga. Anname Sulle täpsed juhised, kuidas peale protseduuri käituda, et paranememine toimuks kiirelt ja efektiivselt

Kui kaua püsimeik nahal püsib?

Kulmude püsimeigi normaalne eluiga on 1,5-2 a, laineri- ja huulte püsimeigi keskmine eluiga on ca 3 a. Siiski ei ole võimalik ühegi kliendi puhul lõplikku püsivust ette ennustada. Püsivus sõltub näiteks kliendi enda nahatüübist, pigmentidest ja tehtud töö kvaliteedist.

Rasusema naha puhul on püsivus kindlasti lühemaajalisem, kui kuiva naha puhul. Veel mõjutab püsivust näiteks higistamine (väga tihe tugevalt higistav trenn ja saun mõjutab püsivuse aega).  UV-kiirgus tuhmistab püsimeigi pigmenti, nii et päikest võttes tuleb arvestada, et ilma päikesekaitseta kulub pigment kiiremini heledaks. Püsimeiki tuhmistavad ka erinevad koorivad näohooldused, seega tasuks näiteks kosmeetiku juures käies vältida neid protseduuri püsimeigi piirkonnas.

Kas on inimesi, kellele püsimeik ei sobi?

Levimumad vastunäidustused püsimeigile on:

 • Nahahaigus piirkonnas, kuhu püsimeiki teha soovitakse
 • Kroonilised haigused ägenemisperioodil ja ravi ajal
 • Insuliinist sõltuv diabeet
 • Vähiravi ajal ja onkoloogiliste haiguste korral
 • Kalduvus keloidarmide tekkeks
 • Alkoholi- ja narkootiline joove
 • Dermatiit
 • Autoimmuunhaigused
 • Rasked psüühikahäired
 • Allergia tuimesti vastu
 • Epilepsia
 • Rasedus
 • Kalduvus naha armistumisele (keloidid)
 • Päikesepõletus

Räägi meile alati enne protseduurile tulekut oma kroonilistest haigustest, ravimitest, mida võtad ja allergiatest, et saakime olla kindlad, et Sulle püsimeigi tegemine sobib.

Kas püsimeigi puhul on vaja kordusprotseduuri?

Jah, enamasti on kordusprotseduur on vajalik, et saavutada ideaalne ja kauapüsiv tulemus. Inimeste nahk on erineva aktiivsusega ja erinevad naha piirkonnad võtavad pigmenti vastu erinevalt, seega ei pruugi pigment kogu piirkonnale ühtlaselt jääda. Kordusprotseduuril saab ebaühtlused korrigeerida. Lisaks saab teha korrektuure värvitoonis, -tumeduses ja ka kujus.

Mida Sa peale püsimeigi protseduuri teha ei tohiks?

Selleks, et tulemus jääks maksimaalselt hea, tuleb Sul hoida esimesed 7 päeva oma kulmud kuivad ja puhtad. See tähendab, et ei tasu minna ujuma, sauna ja teha intensiivset higistama ajavat treeningut (kerge trenn on lubatud!). Kui tahad oma kulme pesta, siis tee seda minimaalset survet avaldades ja leige veega. Kui kulmud muutuvad kuivaks ja hakkavad sügelema- siis ära mitte mingil juhul süga neid! Parem variant on panna näpp sügeleva koha peale ja avaldada survet, et sügelev tunne ära kaoks. Kui kulmud tunduvad väga kuivad, siis kanna neile õrnalt spetsiaalset kreemi, mille Sulle kaasa anname.

Loobu esimesel nädalal kõhuli magamisest. Eelista selili või külili magamist, et Sa oma kulme magades vastu patja ei hõõruks.

Kulmude peale võivad tekkida koorikud ja nahatükid. Ära neid puuduta, lase neil ise ära kukkuda. Koorikuid eemaldades võid eemaldada ka osa pigmenti. Tavaliselt on need koorikud praktiliselt nähtamatud ja igapäevatoimetusi ei sega.

Kui tahad koorikute eelmaldumise ajal  kulmudele meiki kanda, siis kasuta ainult kvaliteetset looduslikku mineraalkosmeetikat.

Hea uudis on see, et peale koorikute eemaldumist  võid jälle kõike teha 🙂

Mis juhtub, kui Sa oma tulemusega rahul ei ole?

Ära muretse- seda ei juhtu! Kuidas ma selles nii kindel olen, Sa tahad teada? Mul on praktika käigus välja kujunenud oma viis, kuidas seda 99,9% vältida.

Esimese asjana konsulteerin Sinuga alati enne protseduuri põhjalikult, selgitamaks välja, millist kulmu sa südames endale soovid. Seejärel mõõdan ja joonistan Sulle kulmukuju ette ja näitan seda Sulle.

Alles siis, kui me mõlemad oleme nõus, et kuju on ideaalne, asun ma protseduuri teostama.

Kuidas valmistuda püsimeigi protseduuriks??

 1. Vii ennast kurssi. Loe püsimeigi protseduuri kohta, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
 2. Planeeri protseduur päevale, mil Sa ei pea välja nägema täiuslik. Erinevate inimeste nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib su kulmunahk 2-3 tunni jooksul protseduuri järgselt olla punetav ja paistes.
 3. Ära tarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid!
 4. Ära tarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi!
 5. Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
 6. Väldi püsimeigipiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut!
 7. Vähemalt 1 nädal enne protseduuri ära kitku oma kulmusid !
 8. Ära tule lainerit tegema ripsmepikendustega. Ropsmepikendused tuleb vähemalt 24 h ennem eemaldada.
 9. Räägi mulle oma allergiatest või kroonilistest haigustest.

Siin ei olnud Sinu küsimusele vastust?

Juhul kui Sa ei leidnud mõnele oma küsimesele siit vastust või soovid rohkem infot meie tegemiste kohta, siis võta julgesti ühendust info@mybrows.ee või kui asjaga on kiire, siis helista julgesti MyBrowsi infotelefonile 562 999 53.

SOOVID TULLA?

Selleks tuleks sul broneerida aeg meie veebilehel.

 • Hei! Kaisa kujundas täna mulle ideaalsed kulmud microblading tehnikas kerge hajutamisega. Olin küll näinud fotosid tehtud töödest, aga näha seda oma näo peal on väärt kogemus! Kaisa oli väga hooliv ja hoolitsev. Kuigi taastumine on veel ees, on juba praegu näha, et sain omale väga kenad kulmud. Olen rõõmsalt elevil 🙂

  Ellen Funkner Avatar Ellen Funkner
  18/07/2018

  positive review  Absolutely beautiful eyebrows! I couldn’t have imagined I’d someday have so perfect eyebrows! I recommend My Brows to everyone! ☺️ Niin kauniit kulmat! En olis ikinä uskonut että saan joskus vielä niin täydelliset kulmat! Suosittelen kaikille! ☺️ Nii ilusad kulmud! Ma ei oleks mitte kunagi uskunud et ma saaksin sellised täiuslikud kulmud! Suur tänu Kaisale! ☺️

  Irina Karvonen Avatar Irina Karvonen
  12/09/2018

  positive review  Triin teeb oma tööd ülima põhjalikkusega. Ma ei kujutanud esimest korda MyBrows'i minnes ette, et julgeksin kellegi teise juurde kulmude tegemiseks pöörduda. Ammugi siis nüüd teades MyBrows'i professionaalsust 🙂 Tutika laineri kandjana võin lausa öelda- võrratu!...mis siis, et isegi paistetus pole veel päris kadunud 🙂

  Eva-Stella Ilves Avatar Eva-Stella Ilves
  24/09/2018
 • positive review  Auhinnamängu võitjana sain ilusad kulmud. Väga rahul! ?

  Helen Suits Avatar Helen Suits
  16/10/2018

  positive review  Julgen Kaisat soovitada. Hea käsi ja tore inimene.

  Sandra Davõdov Avatar Sandra Davõdov
  29/10/2018

  positive review  Suurepärane töö Kaisa, aitäh?

  Ave Tuisk Avatar Ave Tuisk
  29/10/2018