Peamine põhjus, miks microbladingu ja püsimeigi protseduuride järgselt on vaja retouch´i,  seisneb selles, et nahk võtab piirkonniti pigmenti vastu erinevalt ja seetõttu võivad osad alad jääda esimese protseduuri järgselt heledamaks ja karvatehnika puhul on üpris tavaline, et mõni „karv“ kulub poolikuks ja vajab ületegemist.

Kulmud muutuvad paranedes heledamaks, ja erinevatel inimestel paranevad samad pigmendid erinevalt – väga palju sõltub kliendi nahast, milline jääb lõplik toon. Kui klient ei ole päris kindel, mis tumedusastmes kulmu ta tahab, siis alustan heledamast toonist. Retouchis saab kulmud tumedama pigmendiga üle käia ja neile tumedust lisada.

Mõnede nahatüüpide puhul paraneb pigment liiga tuhmiks või külmaks. Seda, milliseks pigment ühel konkreetsel inimesel paraneb ei saa kunagi lõpuni ette ennustada.  Kui esialgne paranenud tulemus on näha, siis on teada ka, kuidas kliendi nahk pigmendiga reageerib ja saab teha teadlikke korrektuure värvitoonis.

Teen alati omalt poolt kõik, et kulmude kuju tuleks maksimaalselt korrektne. Siiski juhtub mõnikord, et kuju vajab kohendamist. Kui klient on oma uute kulmudega kuu või kauem ringi käinud, siis teab ta juba täpselt, mida ta tahaks muuta ja korrektuurprotseduuriga saab kuju vastavalt kliendi soovile korrigeerida. Kõige tavalisem on see, et üks kulmusaba paraneb veidi lühemaks kui teine või kulmu eesosas olevad microbladitud karvad kuluvad otstest lühemaks –mõlemat on kordusprotseduuris väga lihtne korrigeerida.

 

T. Ley