Mis on püsimeigi lasereemaldus ja kas see on nahale kahjulik?

 

Laseril, mida kasutatakse püsimeigi eemaldamiseks on lainepikkused, millega saab tabada pigmenti ilma nahka kahjustamata. Laserikiire toimel pigmendiosake “purustatakse” väiksemateks osakesteks ja lümfiringe saab need osakesed nüüd lihtsamini minema kanda.Laserikiir mõjutab ainult pigmendikogumi ülemist kihti ja neid kihte on seal tavaliselt mitu. Seega tavaliselt ühest eemaldusest ei piisa. Püsimeigi puhul ainult umbes 25% juhtudest piisab täielikuks eemaldamiseks ühest korrast. Seega ei tasu lasereemaldusele tulles arvestada, et tuleb käia ainult ühe korra. Pigem tuleks suhtuda sellesse kui protsessi, mis võib võtta teatud juhtudel isegi pool aastat ja rohkem.

 

Miks siis räägitakse, et lasereemalduse tagajärjel tekkisid armid?

 

Peamiseid põhjuseid on kaks:

 

1) Püsimeigist olid nahal juba eelnevalt armid, mis ei paistnud ennem välja, sest nad olid värvitud. Kui pigment nahast eemaldada, siis on armkude palju märgatavam.

 

2) On kasutatud oskamatut tehnikat st liiga suurt võimsust laseraparaadil. Seda on väga lihtne vältida, kui lasertehnik on pädev, tunneb oma laseraparaati ja teab mida ta teeb.Lasereemalduse puhul ei ole tulemusi näha kohe peale protseduuri. Selleks, et lümfiringe lõhutud pigmendiosakesed ära puhastaks, võib kuluda kuni 2 kuud.

 

Mõnikord ( õnneks ülimalt harva) ei piisa ainult lasereemaldusest. Laser “näeb” ainult teatud värve. Heledad kollakad ja beežikad toonid on laserile suhteliselt nähtamatud. Sellisel juhul tuleks eemaldust jätkata removeriga. Removereid on erinevaid. Kõige populaarsem on ilmselt Rejuvi eemaldus, millega saab tõhusalt nahast eemaldada viimased heledad pigmendijäägid.Lasereemalduse eesmärgid on erinevad. Väga tihti ei soovita oma püsimeigist täielikult loobuda, vaid soovitakse sinna asemele saada uut ja paremat püsimeiki. Sellisel juhul ei ole vaja eemaldada vana püsimeiki täiesti lõpuni. On vaja eemaldada täpselt nii palju, et sinna saaks uue püsimeigi peale teha. Ja seda oskab öelda juba Sinu püsimeigimeister.

 

 

 

Rõõmsate kohtumisteni!