Mis on Microblading?

Microblading on kulmude manuaalne püsimeigi meetod, mille käigus mõõdan ja disainin kliendi koljustruktuuri ja näo eripärasusi arvesse võttes just sellise kulmukuju, mis kaunistab just selle kliendi nägu kõige enam. Loomulikult võtan sealjuures arvesse ka kliendi enda isiklikke kulmudisaini eelistusi.  Kui kulmukuju on loodud, teostan microbladingu protseduuri, mis oma olemuselt  on pigmendi manuaalslt ülemistesse nahakihtidesse sisestamine. Pigment hajub naha loomuliku uuenemisprotsessi käigus umbes ühe aastaga.

Mis Microbladingu protseduuri ajal täpselt toimub?

Microbladingu käigus teen spetsiaalse teraga naha pealmistesse kihtidesse kulmukarva imiteerivad jooned, et sisestada sinna pigment. Tulemuseks on naturaalse välimusega kulmud, kus kõik karvad on eraldi välja joonistatud.

Microbladingus kasutatav tera ei ole lihtsalt tavaline tera, vaid see koosneb tavaliselt 7-14-st tihedalt üksteise kõrval asetsevast mikronõelast. Kastan selle spetsiaalse tera pigmendi sisse, et joonistada nahale karva imiteeriv mikrolõige. Tulemuseks on väga loomulik kulmukarv.

Milliseid pigmente microblading protseduuri käigus kasutan?

Pigmendi kvaliteet on ülioluline, sest sellest oleneb suurel määral, kas microbladingu paranenud tulemus jääb ilus ja loomulik. Mina kvaliteedis allahindlusi ei tee. Pigmendid, mida kasutan on üle maailma tunnustatud kõrgeima kvaliteediga SofTapi spetsiaalselt microbladingu jaoks välja töötatud pigmendid. Kui kosmeetiliselt tätoveeritud või microbladitud kulmud muutuvad ajapikku sinakaks ja isegi rohekaks, siis on süüdi enamasti just ebakvaliteetne pigment. SofTap`i pigmentidega saab parima võimaliku värvitulemuse.

Kui kaua tulemus kestab?

Tulemus kestab ilusana keskmiselt 12 kuud, mõnikord vähem, mõnikord kauem. Umbes kahe aasta jooksul lahustub microbladingu protseduuril kasutatav värv organismis täielikult naha uuenemise protsessi käigus ning seda ei ole enam nahal näha. Tulemuse kestus sõltub erinevatest teguritest. 50% tulemusest sõltub sellest, kuidas klient peale protseduuri oma paranevate kulmude eest hoolitseb. Samuti sõltub tulemuse kestus nahatüübist, vanusest, ravimite kasutamisest ja päikese käes viibimise hulgast.

Ära muretse – annan Sulle täpsed juhised, kuidas protseduuri järgselt oma kulmude eest hoolt kanda, et tulemus jääks maksimaalset kaunis ja kauakestev!

Kas Microbladingu protseduur on valus?

Minu kogemus näitab, et Microbladingu protseduuri käigus tekkiv vähene valu on lihtsasti talutav. Kasutan protseduuri käigus ka anesteetikut, peale mida suur enamus kliente enam mitte midagi ei tunne.

Kui kaua Microbladingu protseduur kestab?

Mina planeerin iga kliendi jaoks 2 h aega. Mõne kliendi puhul, kellel on kulm juba õige kujuga, kulub protseduuriks ainult tunnike.  Kestus olenebki sellest, kui kaua aega läheb õige kulmukuju väljamõõtmisele ja loomisele. Seega – planeeri endale protseduurile tulles vähemalt 2 h vaba aega!

Kas Sa saad vahetult peale Microbladingu protseduuri inimeste sekka minna?

Jah saad! Peale protseduuri nahk õrnalt punetab ja võib olla ka veidi paistes. Punetus ja paistetus  mööduvad tavaliselt 2-3 h tunni jooksul.

Kui kaua taastuvad peale protseduuri naha pealmised kihid?

Naha taastumine jääb 7-14 päeva vahemikku. Selle ajaga võtab nahk pigmendi täielikult omaks. Esimeste päevadega tekivad mikrolõigete peale kuivanud koorikud, mis 7-14 päeva jooksul ära pudisevad. Tavaliselt jäävad need koorikud vaatajale märkamatuks. Pigment kinnistub nahas veel 3-4 nädalat peale protseduuri ja alles siis on näha esimese protseduuri järgne tulemus. Lõplik tulemus on näha 2-3 nädala pärast peale retouch protseduuri.

Mida Sa peale Microbladingu protseduuri teha ei tohiks?

Selleks, et tulemus jääks maksimaalselt hea, tuleb Sul hoida esimesed 7 päeva oma kulmud kuivad ja puhtad. See tähendab, et ei tasu minna ujuma, sauna ja teha intensiivset higistama ajavat treeningut (kerge trenn on lubatud!). Kui tahad oma kulme pesta, siis tee seda minimaalset survet avaldades ja leige veega. Kui kulmud muutuvad kuivaks ja hakkavad sügelema- siis ära mitte mingil juhul süga neid! Parem variant on panna näpp sügeleva koha peale ja avaldada survet, et sügelev tunne ära kaoks. Kui kulmud tunduvad väga kuivad, siis kanna neile õrnalt orgaanilist taimset õli ( nt extra virgin kookosõli).

Loobu esimesel nädalal kõhuli magamisest. Eelista selili või külili magamist, et Sa oma kulme magades vastu patja ei hõõruks.

Kulmude peale võivad tekkida koorikud ja nahatükid. Ära neid puuduta, lase neil ise ära kukkuda. Koorikuid eemaldades võid eemaldada ka pigmendi. Tavaliselt on need koorikud praktiliselt nähtamatud ja igapäevatoimetusi ei sega.

Kui tahad alates kümnendast päevast kulmudele meiki kanda, siis kasuta ainult kvaliteetset looduslikku mineraalkosmeetikat. Odav keemiat täis kosmeetika rikub pigmenti.

Hea uudis on see, et peale 10 päeva on  Sinu uued kulmud nagu päris kulmud ja võid nendega jälle kõike teha.

Kas on inimesi, kellele Microbladingu protseduur ei sobi?

On olemas mõningaid üksikuid nahatüüpe, mille puhul on microblading vastunäidlustatud. Näiteks ei tee ma  microbladingut, kui nahk on väga rasune, lõhkiste kapillaaridega, rohke aknega, suurte kulmupiirkonnas asuvate sünnimärkidega või rohke keratoosiga.

Samuti ei tee ma microbladingut rasedatele.

Protseduuri ei teosta ma ka juhul kui Sul on krooniline haigus nagu isuliinisõltuv diabeet, epilepsia, leukeemia, ja aneemia. Teavita mind kindlasti enne protseduurile tulemist oma tõsistest kroonilistest haigustest ja allergiatest!

Mis juhtub, kui Sa oma tulemusega rahul ei ole?

Ära muretse- seda ei juhtu! Kuidas ma selles nii kindel olen, Sa tahad teada? Mul on praktika käigus välja kujunenud oma viis, kuidas seda 99,9% vältida.

Esimese asjana konsulteerin Sinuga alati enne protseduuri põhjalikult, selgitamaks välja, millist kulmu sa südames endale soovid. Seejärel mõõdan ja joonistan Sulle kulmukuju ette ja näitan seda Sulle.

Alles siis, kui me mõlemad oleme nõus, et kuju on ideaalne, asun ma teostama microbladingut.

Millistel põhjustel kliendid soovivad Microbladingut?

Ma võikski neid põhjuseid loetlema jääda, aga panen kirja levinumad:

 1. Ei viitsita enda kulme igal hommikul meikida.
 2. Ei viitsita sagedasti kulmuhoolduses käia.
 3. Tahetakse kulme, mis oleksid perfektsed kohe hommikul ärgates.
 4. Tahetakse kulme, mis on ilusad nii trennis, ujudes, kui kuuma päikese käes higistades.
 5. Hõredad või puuduvad kulmukarvad.
 6. Kulmudes on arm(-id), kus karvad ei kasva.
 7. Sõbranna tegi ja on ülirahul
 8. See on teeb elu palju MUGAVAMAKS!

Kuidas valmistuda Microbladingu protseduuriks??

 1. Vii ennast kurssi. Loe microblading protseduurist, et teaksid võimalikult täpselt, mida see endast kujutab. Kui tead, mis täpselt toimuma hakkab, on sul igas mõttes lihtsam.
 2. Planeeri protseduur päevale, mil Sa ei pea välja nägema täiuslik. Erinevate inimeste nahk reageerib protseduurile erinevalt ja seetõttu võib su kulmunahk 2-3 tunni jooksul protseduuri järgselt olla punetav ja paistes.
 3. Ära tarbi enne protseduuri erinevaid ravimeid ja kindlasti ära tarbi valuvaigisteid!
 4. Ära tarbi vähemalt 24 h enne protseduuri alkoholi!
 5. Väldi tretinoiini (Retin A) sisaldavaid tooteid kulmupiirkonnas vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut.
 6. Väldi kulmupiirkonnas vananemisvastaseid tooteid vähemalt 2 nädalat enne protseduurile tulekut!
 7. Vähemalt 1 nädal enne protseduuri ära kitku oma kulmusid!
 8. Räägi mulle oma allergiatest või kroonilistest haigustest.

Kuidas toimida pärast Microbladingu protseduuri?

Peale microblading protseduuri võib kulmunahk olla tundlik, eriti esimese 24 tunni jooksul. Kui soovid oma kulme pesta, tee seda väga kergete liigutustega avaldades nahale minimaalset survet. Peale protseduuri võivad kulmudele tekkida hüübinud vere koorikukesed, mis sisalduvad osaliselt ka kuivanud pigmenti. Ära eemalda ise koorikuid! Ideaalis võiksid esimesel kolmel päeval kulmusid üldse mitte märjaks teha. Kui kulmud tunduvad väga kuivad, siis niisuta neid rafineerimata orgaaniliste taimsete õlidega, näiteks magusmandliõli, jojobaõli, kookosõli. Ära kasuta kulmudel meigitooteid kuni koorikute eemaldumiseni ja peale koolikute eemaldumist kasuta ainult kvaliteetset looduslikku kulmupuudrit või -geeli. Odav keemiat täis kulmumeik rikub pigmenti! Väldi vähemalt 7 päeva jooksul peale protseduuri kulmudel kosmeetilisi protseduure, solaariumit, päevitamist, tugevat higistamist (saun, raske füüsiline treening) ja ujulas käimist.

Ära muretse – küsimuste korral võta minuga alati julgelt ühendust!

Ja veel:

Ära pea esimese protseduuri järgset tulemust lõplikuks! Esimeste päevade jooksul peale protseduuri ei tasu tulemust üle analüüsida. Pigment muutub 40-50% heledamaks ja kulmu maht 10-20% väiksemaks. Vajadusel toimub 4-8 nädalat peale esialgset protseduuri järelhooldus (retouch), mille käigus saavad üle käidud heledamad ja ebaühtlaseks jäänud kulmukarvad. Lõplik ja paranenud tulmus on paljude klientide arvates veelgi ilusam ja loomulikum kui vahetu tulemus peale esimest protseduuri.

Microblading vs Püsitätoveerimine

Kulmude püsimeigi tegemiseks on praegusel ajal kaks peamist moodust: kosmeetiline tätoveermine (püsimeik) ning microblading. Veel mõned aastad tagasin tegeleti veel ka kulmude püsitätoveerimisega, kus kulmud jäidki igaveseks näkku- õnneks seda enam ei tehta.

Püsimeigi kulme tehakse masinaga, kus sisestatakse pigmenti naha pealmisesse kihti masinaga. Microbladingu protseduuri käigus sisestatakse manuaalselt spetsiaalse teraga pigment naha ülemise kihi (epidermise) ja dermise vahelisele alale, kust pigment täielikult 1-2 aasta möödudes ära lahustub, kui seda vahepeal ei uuendata.

Karvtehnikas kulmude puhul on microbladingu eelis see, et karvad jäävad peenemad, kui kosmeetilise tätoveerimise puhul. Hajutustehnikas kulmude puhul jääb ilusam kosmeetiliselt tätoveeritud kulm. Väga loomulik ja ilus jääb ka nende kahe tehnika vahepealne variant, kus tehakse püsimeigi hajutustehnikat microbladitud karvade vahele.

SOOVID TULLA?

Selleks tuleks sul broneerida aeg meie veebilehel.

 • positive review  Suured kiidusõnad Triinule- paremat tulemust ei oskaksi tahta😍 Väga mõnus ja hubane koht, võiks öelda, et tänane käik oli puhas lõõgastus 😋

  Maarja Laar Avatar Maarja Laar
  26/02/2019

  positive review  Käisin u 2 aastat tagasi ja jäin väga rahule. Sinnani olin pm kulmutu 😀

  Kristi Kumm Avatar Kristi Kumm
  07/02/2022

  positive review  Отличный мастер, у меня есть с чем сравнить , процедура microblading специфическая, но результат идеальный . Не пожалела , что обратилась именно к ним . Профессиональные , корректные , приятные... read more

  Jekaterina Jekaterina Avatar Jekaterina Jekaterina
  29/01/2020
 • positive review  Suured tänud Triinule ilusate kulmude ja lainerijoone eest!!! planeerisin protseduuri kaua ja olen väga rahul!!! Hajutustehnikas kulmud ei vajanud isegi retouch-i!

  Annika Krist Avatar Annika Krist
  24/09/2018

  positive review  Kaalusin pikalt kulmutehniku valikut, minu jaoks olid olulised tehtud tööd ja Triinu tööd meeldisid kõige rohkem. Tegime mulle püsi-microbladingu, kombineeritud karva ja hajutustehnikas. Kulmud näevad väga ilusad ja loomulikud välja.... read more

  Anneli Zujeva Avatar Anneli Zujeva
  12/03/2018

  positive review  Mõtlesin tagasisidega oodata, kuni retouchist on kuu aega möödas, aga ei suuda endale hoida. Triin teeb lihtsalt SUUREPÄRAST tööd! Läksin plaaniga teha microblading, karvtehnikas, nagu oli enda jaoks välja valinud.... read more

  Katharina Toomemets Avatar Katharina Toomemets
  06/10/2017
 • positive review  Suurepärane Töö, ülirahul oma Kulmudega:) soovitan kindlasti! Aitäh Triin Sulle, oled oma ala proff 🥰!

  Kaja Kopliorg Avatar Kaja Kopliorg
  14/07/2020

  positive review  super tulemus. ja siis tuli valja, et koik mu parimad sobrad samas kohas kainud. Top koht Tallinnas. ei laheks kuskile mujale. ps: artist naeb valja nagu Lily Rose

  Kadri-Kreete Evans Avatar Kadri-Kreete Evans
  16/10/2021

  positive review  jäin rahule ka seekord jälle,Kaisa on supper äge,konkreetne😊

  Astrit Bombul Avatar Astrit Bombul
  21/09/2021
 • positive review  Käisin Triin Ley juures, ainult kiidusõnad. Kulmud on nii ilusad ja saavad koguaeg komplimente, et nii loomulikud. Olen palju tuttavaid ka sinna saatnud ja kõik on väga rahule jäänud! Kui... read more

  Cärol Kerb Avatar Cärol Kerb
  07/02/2022

  positive review  Super töö ja super tegija. Täiesti suvalisest kulmuharakatest said ilusad ja konkreetsed kulmud, mis lausa kaunistavad mu nägu ja tulemus on nii naturaalne!!

  Terje Tarve Avatar Terje Tarve
  12/03/2017

  positive review  Imeline töö Kaisalt ❤️ Aitäh 🙂

  Karin Pärn Avatar Karin Pärn
  25/04/2022