Viimasel ajal satun mingil põhjusel ( ju see on siis hetkel popp teema) sageli peale aruteludele, kus arutletakse, kumb on siis hullem: microblading (loe: jõhker žiletiteraga armistamine) või püsimeik. Mis on kõige hullem, mis microbladingut tehes võib juhtuda? Väga õige! – Sul võivad kulmud peast ära kukkuda! Halvasti tehtud microblading võib tõesti Su kulmud igaveseks rikkuda- armistada, rikkuda su kulmukarvade sibulad ja karvade kasvusuund väärastub – olen seda ise näinud. Väga kole tõesti!

Samamoodi võid oma kulmud rikkuda igaveseks ka püsimeigiga. Ka ebakvaliteetse masinaga ja nõelaga ja halva tehnikaga on võimalik nahka väga tugevalt traumeerida, sealjuures ka armistada. Palju on neid kliente, kes on varasemalt käinud püsimeigis ja on pidanud taluma põrgupiinu, microblading on nende arvates selle kõrval täiesti valutu. Ja on ka täpselt vastupidiseid juhtumeid- kliente, kellel on kohutav kogemus microbladinguga, laseb endale teha püsimeigi ja on šokeeritud, kui valutu protseduur oli püsimeik võrreldes microbladinguga (loe: leebe poolpüsimeik).

Teate mis? Rikutud kulmud ei ole microbladingu ega püsimeigi süü. Rikutud kulmud on oskamatu tehniku ja/või ebakvaliteetsete (loe: odavate) töövahendite süü. Nii püsimeik kui ka microblading on mõlemad osava tehniku käes suhteliselt valutud protseduurid, millel on kaunis tulemus. Seal ei ole arme ega traumasid, ei ole roosasid, oranze, siniseid või rohelisi kulme.

Mina ei mõista, miks toimub jagunemine kahte leeri: microblading VÕI püsimeik.  Tegelikult on need ju sisuliselt sama asi, üks on lihtsalt manuaalne ja teist tehakse masinaga – microblading JA püsimeik. Mina leian, et need kaks asja on omavahel sõbrad.  Masinaga on võimatu saada nii peeneid ja teravaid jooni, kui microbladinguga. Samas manuaalselt on aeganõudev ja keeruline teha nii ilusat ja ühtlast hajutust, kui masinaga. Minu arvates jääb kõige ilusam karvtehnikas kulm selline, kus on tehtud microbladitud karvade peale ja vahele masinhajutus ja kui mõni nahk ei taha mõnes kohas kohe üldse microbladitud karva vastu võtta (no mõni nahk lihtsalt on selline ) , siis teeme selle karva masinaga, mis siis, et ta ei jää nii „crisp“, ilus ta jääb ikkagi.

Ühendame üksteise tugevused, et meie nõrkused jääksid meie tugevuste varju!

T.Ley